Najbardziej charakterystyczne męskie twarze kina cz II

Paul Dano

Kolejna odsłona zestawienia znanych aktorów, obok których po prostu nie można przejść obojętnie. Dziś przyjrzę się dokładniej zwłaszcza aktorom młodym, także tym którzy wielką karierę mają dopiero przed sobą, ale już teraz spokojnie można ich zaliczyć do grona charakterystycznych i zapadających w pamięć.

Adam Driver – 33 lata, dość bogaty dorobek filmowy i twarz, której się nie zapomina. Przez internautów żartobliwie porównywany do Fryderyka Chopina, mniej żartobliwie nazwany brzydalem, który zrujnował nowe Gwiezdne Wojny. W żyłach aktora płynie amerykańska, brytyjska, holenderska, niemiecka, irlandzka i szkocka krew. Jeśli wierzyć Wikipedii. A my znamy go z ról w takich filmach jak choćby Lincoln (2011), Słowo na M (2013), Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015), Paterson (2016) czy Milczenie (2017). W grudniu zobaczymy go w najnowszej odsłonie Gwiezdnych Wojen – Ostatni Jedi. W jego biografii można wyczytać, że po zamachach na WTC zaciągnął się do Piechoty Morskiej USA, a w 2004 został odznaczony Medalem za Służbę Obronną Kraju.

silence

Benedict Cumberbatch – 41 lat, a debiut nastąpił dość późno bo w 2002 roku. Jeden z najpopularniejszych aktorów ostatnich lat. Brytyjczyk szerszemu odbiorcy jest znany najbardziej z serialu Sherlock (2010) gdzie wciela się tam w tytułową postać. Ale Benedict pochwalić się może udziałem w takich produkcjach jak Pokuta (2007), Kochanice króla (2008), Koniec defilady (2012), Hobbit: Niezwykła podróż i Pustkowie Smauga‚ (2012 i 2013), Sierpień w hrabstwie Osage (2013), Gra tajemnic (2014) czy Doktor Strange (2016). To bez wątpienia gorące nazwisko w świecie filmu. Fani kochają go także za głos, a część pań uważa go za przystojniaka. Nie brak też takich, którzy widzą w nim jaszczura i ufoludka. Aktor bez wątpienia obdarzony jest oryginalną urodą.

gra tajemnic2

will poulter

Will Poulter – Kolejny Anglik. 24 lata. Jeden z internautów porównał go do typowego Seby z podwórka i trzeba przyznać, że coś w tym jest. Will Poulter wspaniale odnajduje się w roli młodocianych chuliganów, którzy są na bakier z prawem i często wdają się w bójki. Jego debiut nastąpił w 2007 roku i odtąd idzie jak burza. Dobrze pamiętam jego rolę w Wild Bill (2011). Właśnie tam pasował idealnie do roli skonfliktowanego z otoczeniem chłopaka z tzw. trudnego domu. Ma chłopak to zaczepne spojrzenie. Will idzie za ciosem i oprócz rodzimych produkcji możemy podziwiać jego grę także w kilku naprawdę znanych hollywoodzkich filmach zaczynając od Opowieści z Narnii:Podróż Wędrowca do Świtu (2011), komedii Millerowie (2013), Więźnia labiryntu (2014) czy Zjawy (2016). Z przyjemnością obserwować będę rozwój tego aktora.

więzień labiryntu 2

Jack Gleeson – uwierzycie, że ma 25 lat? Chyba czeka go łatka wiecznego chłopca.  Czy była w historii seriali bardziej drażniąca i wzbudzająca negatywne odczucia postać od Joffrey’a Baratheona z Gry o Tron (2011)? Momentami ciary przechodziły kiedy bez mrugnięcia oka posyłał kolejnych ludzi na śmierć. A zabawa z kuszą, do której na nieszczęście zaprosił prostytutki? Mścił się jak nikt inny i zawsze w sposób spektakularny. Aktor wykreował postać bardzo podłą i charakterystyczną wręcz kłócącą się z wizerunkiem blondwłosego chłopca o błękitnych oczach. Nie sposób polubić tchórzliwego, pozbawionego ludzkich odruchów małego króla. Udało się więc Jackowi świetnie wypełnić powierzone przez scenarzystów zadanie. Ciężko będzie aktorowi to przebić. Oprócz wspomnianego serialu Joffrey, przepraszam..Jack Gleeson zagrał także w kilku produkcjach telewizyjnych, ale również Batmanie – Początku (2005). Zostawię tutaj ulubionego mema z tym związanego 🙂

Paul Dano

Paul Dano – ten Nowojorczyk zasługuje na wpis. Ostatnio obejrzałam film Okja (2017) i nie patrzyłam na to, że oprócz koreańskich aktorów możemy podziwiać tam też tych znanych na całym świecie: Tildę Swinton, Jake Gyllenhall czy Lily Collins. Tak więc nie spodziewałam się, że zza kominiarki będą wystawać oczy i usta właśnie tego młodego i zdolnego aktora. Wszędzie go rozpoznam. To taki delikatny chłopiec o bardzo przenikliwych oczach, ciekawym kształcie ust. Za 10 lat będzie naprawdę wielkim aktorem. Choć trzeba przyznać, że dla mnie jest już teraz. Każda jego rola jest inna, każdej oddaje się w całości. Nie ma półśrodków. W życiu nie dałabym mu tyle lat ile ma czyli 33. Zadebiutował już w 1995 roku. Najciekawsze role wykreował w filmach: Złodziej życia z 2004 roku (niewielki epizod, ale zapadający w pamięć), Mała Miss (2006), Aż poleje się krew (2007), Dobre serce (2009), Ruby Sparks (2012), Labirynt (2013), Człowiek-scyzoryk (2016). Lubię ten film tylko wydaje mi się, że trzeba na niego spojrzeć w trochę szerszym aspekcie niż pierdzące zwłoki Daniela Radcliffe’a (swoją drogą też świetna rola). Niektórzy mówią o nim, że wygląda jak obłąkany psychopata.Wróżę Paulowi Dano spektakularną aktorską karierę.

paul dano 1

Eddie Redmayne – sympatyczny Anglik z mnóstwem piegów i obdarzony nietuzinkowymi rysami twarzy. Debiut w 1997 roku. Jest nie co androgyniczny i może dlatego tak pięknie wyglądał jako kobieta w Oscarowym filmie Dziewczyna z portretu (2015). Zawsze gra przejmująco obojętnie czy to poważny dramat, czy film przygodowy. Jego grę możemy podziwiać w produkcjach Uwikłani (2007), Filary ziemi (2010), Mój tydzień z Marilyn (2011), Les Misérables: Nędznicy (2012), Teoria wszystkiego (2014) – Oscar za pierwszoplanową rolę męską czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016) – kolejne kontynuacje serii zaplanowane są na 2018 i 2020 rok.

fantastyczne zwierzęta 1

Rami Malek – urodzony w Kalifornii aktor egipskiego pochodzenia. Dzięki tym korzeniom posiada tak charakterystyczną urodę – duże jakby podkrążone oczy i pełne usta. Nie wygląda na swoje 36 lat. Chyba jego poprzednie role przechodziły bez większego echa mimo, że pojawił się między innymi w filmach: Noc w muzeum (2006), Larry Crowne- uśmiech losu (2011), Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2 (2012), czy Need for Speed (2014). Dla aktora przełom nastąpił w 2015 roku kiedy to otrzymał główną rolę w superpopularnym sierialu Mr. Robot (2015-) gdzie wcielił się w Elliota Aldersona. Osobiście widziałam cały pierwszy sezon i zaciekawiona oglądałam drugi. Niestety nie spełnił moich oczekiwań, zmęczył i zanudził. Pewne jest, że Rami Malek stał się sławny właśnie za sprawą serialu o hakerach.

Mr ROBOT 2

Michael Cera – na koniec tej części zestawienia aktor znany chyba wszystkim. Pochodzi z Kanady. Przez wiele lat pojawiał się głównie w komediach dla nastolatków. Muszę przyznać, że nie śledzę jego kariery, ale jak już trafi się film z jego udziałem nie sposób go przegapić choć jego gra aktorska jest raczej oszczędna i mało ekspresyjna. Aktor ma 29 lat, ale wciąż wygląda jak nastolatek z tą swoją charakterystyczną fryzurą na chłopaka z sąsiedztwa. Wystąpił w filmach Częstotliwość (2000), Juno (2007), Supersamiec (2007), Nick i Norah (2008), Scott Pilgrim kontra świat (2010), Magia (2013) czy Latynoski ogier (2017). Nie umknął też fakt,że to on wcielił się w postać syna Lucy i Andy’ego – Wally’ego Brando w nowej odsłonie Twin Peaks (2017). Internauci nazywają go często nudnym i „zakałą kina” właśnie z powodu specyficznej maniery. Nie brak także pozytywnych opinii. Ciężko przejść obojętnie.

Juno 1

Inne wpisy

2 komentarze

    1. Dziękuję za komentarz. Mam już sporą listę charakterystycznych aktorów zarówno mężczyzn jak i kobiet. Nie zdradzę nazwisk by nie psuć rozrywki. Do następnego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *